08:03 am - Thursday 25 April 2019
Advertisement

Çanlar Türkiye için çalıyor!

By Esra Apaydın - Paz Şub 26, 7:21 pm

Türkiye, seyahat sektörünün beklenen fuarı New York Times Travel Show’un ana sponsorlarından oldu.

Türkiye’nin de ana sponsoru olduğu New York Times Travel Show için ABD’nin ünlü teknoloji borsası NASDAQ’ta (National Associationof Securities Dealers Automated Quotations) çan çalma töreni düzenlendi.

Türkiye’nin New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ebru Ejder’in de hazır bulunduğu törende, ilk olarak NASDAQ Başkan Yardımcısı David Wicks konuştu.

Merakla beklenen fuarın seyahat sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Wicks, tüm katılımcılara başarılar diledi.

Daha sonra kürsüye gelen New York Times Reklam İcra Direktörü Richard Colandrea, New York Times Travel Show’un dünyanın önde gelen fuarlarından olduğunu bildirdi. Fuara 150 ülkeden yaklaşık 500 katılımcının iştirak edeceğini kaydeden Colandrea, etkinlik kapsamında ziyaretçilere özel promosyon ve seyahat paketlerinin yanı sıra çeşitli seminerlerin verileceğini, uluslararası dans ve müzik gösterilerinin sunulacağını anlattı.

Colandrea, özellikle minik ziyaretçilere dünyanın değişik bölgelerinden getirtilen farklı hayvan türlerinin tanıtılacağını ve tırmanma duvarında eğlenme imkanı sağlanacağını söyledi.

Büyük ziyaretçiler için de birbirinden ilginç etkinlikler hazırladıklarını vurgulayan Colandrea, bunlar arasında; scuba diving imkanı, şarap ve yemek şovları, uluslararası dans ve müzik gösterilerinin yer aldığını belirtti. Colandrea, konuşmasının ardından aralarında Ataşe Ejder’in de yer aldığı sponsorlarla birlikte açılış çanını çaldı.

Tören; CNBC, CNBC India, CNBC.com, Fox News, Fox Business Network, KTVU, NDTV New Delhi, Bloomberg News, Bloomberg Brazil gibi birçok basın kuruluşunun yanı sıra NASDAQ’ın Times Meydanı’ndaki dev ekranından canlı yayınlandı.

“NEW YORK’TA YAPILAN TEK FUAR”
Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ejder, Türkiye’nin, Jacob Javits Kongre Merkezi’nde 2-4 Mart tarihleri arasında yapılacak olan New York Times Travel Show’un ana sponsorlarından olduğunu anımsattı.

Söz konusu fuarda Türkiye’nin daha ön planda ve daha büyük bir stantla temsil edileceğini ifade eden Ejder, “Bu şova New York’ta yapılan tek fuar denebilir. Dünyanın her yanından birçok ülke, çok sayıda tur operatörleri ve meraklılar katılıyor” dedi.

Türkiye’nin bu yılki fuarda 12 katılımcıyla temsil edileceğini belirten Ejder, “Fuarlarda kendimizi anlatma fırsatımız oluyor. Bu halk da olabilir, tur operatörleri de olabilir. Artık ABD’de Türkiye’nin bilinirliği çok ciddi anlamda artış gösterdi. Artık, O ne?, Nerede? gibi tepki ile karşılaşmıyoruz. Artık tepkiler daha çok, ‘Gittim, gördüm, biliyorum, bir kere daha gitmek istiyorum, şurada ne yapabilirim?; şeklinde oluyor’ diye konuştu. Türkiye’den söz konusu fuara katılan tur operatörlerinin de Amerika’daki diğer operatörlerle ortak çalışma imkanları geliştirebildiklerini belirten Ejder, “Bu fuar Türkiye’yi anlatmak adına iyi bir fırsat” şeklinde konuştu.

Ejder ayrıca, ABD’den Türkiye’ye giden turist sayısının 2011 yılı sonu itibariyle bir önceki yıla oranla yüzde 17’lik bir artış gösterdiğini anımsatarak, “Umarım bu yılı çok daha fazla bir artışla kapatırız” dedi.

OSCAR GECESİ 3 FARKLI TÜRKİYE REKLAMI CANLI YAYINLANACAK
Öte yandan, 84. Oscar Ödülleri töreninin canlı yayını sırasında Türkiye’nin 30’ar saniyelik 3 farklı reklamla tanıtımının yapılacağı öğrenildi.

Türkiye’nin ABD’de tanıtımı çalışmaları çerçevesinde verilen reklam ile sadece söz konusu ülkede 45 milyon TV izleyicisine ulaşılmış olacak. Bu arada, Chicago, Washington ve New York’ta Türkiye’nin tanıtımı için gelecek aydan itibaren verilecek olan gazete, dergi, televizyon, bilboardlar ve otobüs reklamları Oscar Ödülleri töreninin yapılacağı Los Angelas’ta günler öncesinden başladı. Bu kapsamda Türkiye’deki gün batımının tasvir edildiği afişler ünlü Sunset Bulvarındaki yerlerini aldı.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.