08:03 am - Thursday 25 April 2019
Advertisement

Mersin Auto Show yok sattı

By Esra Apaydın - Per Eki 25, 12:02 am

Ekonominin lokomotif endüstrilerinden olan otomotiv sektörü, yeni model sezonunu Mersin’de açtı.

16-21 Ekim 2012 tarihleri arasında CNR EXPO Mersin Yenişehir Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Mersin Auto Show’u 6 günde 41 bin kişi ziyaret ederken sergilenen araçların tamamına yakını alıcı buldu.
CNR Holding kuruluşlarından Sektörel Fuarcılık tarafından CNR EXPO Mersin Yenişehir Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Auto Show 2012 Mersin Otomobil Günleri” Anadolu’dan büyük ilgi gördü. Mersin’in yanı sıra, Gaziantep, Hatay, Adana,  Konya ve Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda otomotiv meraklısının akın ettiği organizasyonu toplam 41 bin kişi ziyaret etti. Otomotiv şirketlerinin küresel güç olma yolunda önemli bir tanıtım alanı olarak gördüğü Mersin Auto Show 20’nin üzerinde markanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Araçların tamamına yakını satıldı
Mersin Auto Show, Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER), Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile düzenlendi. CNR Holding İcra Kurulu Üyesi Özhan Carda, “Sergilenen araçlar büyük ilgi gördü ve tamamına yakını satıldı. Mersin Auto Show, CNR EXPO Mersin Yenişehir Fuar Merkezi’ndeki 3 holün tamamını doldurdu. Daha önce 15 bin kişinin ziyaret ettiği Mersin Auto Show’a bu yıl 41 bin ziyaretçi geldi” dedi.

Markalar yeni modellerini tanıttılar
Audi, Renault, Dacia, Fiat, Toyota, Volkswagen, Honda, Ford, Citroen, Peugeot, Isuzu, Mitsubishi, Kia, Hyundai ve Skoda gibi öncü markaların katılımıyla gerçekleştirilen Mersin Auto Show, sektörün bölgesinde en önemli organizasyonu olma özelliği taşıyor. Mersin Auto Show’a otomotiv firmalarının yanı sıra sektöre hizmet veren diğer kuruluşlar da katıldı.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.