07:52 am - Thursday 25 April 2019
Advertisement

Sahibinden Atatürk Havalimanı’nda 90 bin TL’ye uçak

By Esra Apaydın - Cts Eyl 14, 6:49 am

Sahibinden.com” adlı internet sitesinde satışa konulan, 90 bin lira değerindeki 1982 model Airbus A300 model hurda uçak, Atatürk Havalimanı’nda alıcısını bekliyor.

Sahibinden.com” adlı internet sitesinde satışa çıkarılan hurda uçağın gerçek sahibi Fatih Toksöz, kamyon ve tır satışıyla uğraştığını ifade etti.
Sahibinden satılık uçağa yoğun talep geldiğini belirten Tokgöz, uçakla ilgili 100’ün üzerinde telefon aldığını söyledi.
Toksöz, bir arkadaşının ihale ile uçak satışını haber vermesi sonucu uçağı sahibinden aldığını dile getirererek, “Hurda parasını hesap ettikten sonra alanın da para kazanabilmesi için 90 bin lira fiyat biçtik. Zaten İhaleyi veren komisyona bizden başka bu fiyatı veren talip yoktu” diye konuştu. Atatürk Havalimanı’nda park halinde olan sahibinden satılık hurda uçağın geçmişini fazla bilmediğini anlatan Toksöz, uçağı için henüz otopark parası vermeye başlamadıklarını söyledi.

Toksöz, uçağın satışından sonra yerinden kaldırmak için ihaleyi aldıkları kurumun süre verdiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Bu süreci doldurmadan uçağı restoran, kafe veya bar gibi mekân olması için satmak istiyoruz. Olduğu gibi kütlesinin kullanılması ya da parçalanıp da satılması içinSahibinden.com’ adlı siteye ilan verdik. Verir vermez de çok talip çıktı. Biz normalde pazarlıkla mal satmıyoruz. Zaten aldığımız fiyatın üzerine biraz kâr koyduk”

Hurda uçağın satılmama gibi bir ihtimalinin olmadığına dikkati çeken Tokgöz, belediyelerden, restoran ve kafe yapmak isteyen girişmciler ile hurdacıların almak için talepte bulunduğunu dile getirdi.

Satılmazsa jilet olacak
Toksöz, satılmaması halinde sözkonusu uçağı parçalara ayıracaklarını ardından da içindeki metalleri ayrıştırıp kullanmak istediklerini belirterek, “Başka birine satılmazsa bu da eski gemilerde olduğu gibi jilet olacak” ifadelerini kullandı.
Boyu 54 metre, kanat genişliği 50 metre olan 350 kişilik sahibinden satılık ikinci el Airbus A300 hurda uçağı, motorları üzerinde bulunmayan, yaklaşık 45 ton alüminyuma sahip.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.