05:50 pm - Thursday 25 April 2019
Advertisement

4. Uluslararası Sinop Bienali başladı!

By Esra Apaydın - Paz Ağu 26, 4:23 am

4. Uluslararası Sinop Bienali, tarihi Sinop Cezaevi’nin çocuk ıslahevi bölümünde düzenlenen törenle başladı.

4. Uluslararası Sinop Bienali (Sinopale 4), tarihi Sinop Cezaevi’nin çocuk ıslahevi bölümünde düzenlenen törenle başladı. Törene Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Hollanda Kültür Ataşesi, Avusturya Kültür Ataşesi, ABD Kültür Ateşesi, Romanya Kültür Merkezi temsilcisi katıldı.

12 Eylül tarihine kadar sürecek olan Sinopale 4’e, 40 yabancı ve yerli sanatçının yanı sıra Polonya, Almanya, Hollanda, Avusturya, Sırbistan, Romanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sanatçılar  bulunacak.

Etkinlik hakkında bilgi veren Sinopale 4 Sanat Yönetmeni Prof. Dr. Melih Görgün, ”2006 yılında başlamış olduğumuz çalışmamızın bu yıl dördüncüsünü yapıyoruz. 12 Eylül’e kadar Sinop içerisinde şu ana kadar pek de kullanılmayan mekanları da kullanarak uluslararası sergiler gerçekleştireceğiz. Ana sergi mekanımız Sinop Tarihi Cezaevi olacak. Burada uluslararası sanatçıların sergileri yer alacak” dedi.

Sinopale 4’te çocuklar için uluslararası sanat atölyeleri, kadın çalışmaları, uluslararası temsil yöntemlerine yönelik çalıştaylarla kültür aktörlerinin katılacağı uluslararası kent toplantıları da yer alıyor.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.