05:48 pm - Thursday 25 April 2019
Advertisement

Alanya’ya 6 golf sahası yapılacak

By Esra Apaydın - Per Şub 09, 7:13 pm

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı: Golf sahası yapılacak arazilerin tahsisleri Mayıs ayı içinde tamamlanacak.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya’nın Alanya ilçesine 6 golf sahası yapılması konusundaki çalışmaların devam ettiğini belirterek, ”Golf sahası yapılacak arazilerin tahsisleri Mayıs ayı içinde tamamlanacak” dedi.

Eski Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Çavuşoğlu’nun, geçen hafta ölen annesi için verilen yemeğe katılmak üzere Alanya’ya gelen Arıcı, AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

İlçe Başkanı Hüseyin Güney tarafından çiçekle karşılanan Arıcı, partililere yönelik konuşmasında, kendisinin eski bir bürokrat olduğunu ve uzun yıllar Alanya’da görev yaptığını anlattı. Arıcı, bürokrat olduğu dönemde siyasilerle uyumlu çalıştığını ve bu sayede başarılı olduğunu, akıllı bir bürokratın siyasilerle uyumlu çalışması gerektiğini dile getirdi.

Kendisinin yıllardır Antalya’da görev yaptığını ve yöreyi çok iyi tanıdığını belirten Arıcı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı’nın Antalya’yı bilen ve Antalyalı sayılan birinin olmasının yöre için sayısız yararı olacağını ifade etti.

Türkiye’ye gelen turistin yüzde 80’e yakınını Antalya bölgesinin ağırladığını hatırlatan Arıcı, bu nedenle bölgenin altyapı sorunlarına büyük önem verdiklerini söyledi. Altyapı için gelen her belediye başkanına katkı sağlamaya devam edeceklerini vurgulayan Arıcı, yaptıkları katkıların karşılıksız olduğunu hatırlattı.

Antalya’nın ve özellikle de Alanya’nın kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen Arıcı, yörenin bulunduğundan daha iyi konuma gelmesi için ellerinden geleni yapacağını belirterek, ”İnşallah bunda benim de bir katkım olursa mutlu olurum” dedi.

“TAHSİSLER MAYIS AYI İÇİNDE TAMAMLANACAK”
Alanya’ya 6 golf sahası yapılması için çalıştıklarını anlatan Arıcı, bunun için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda gerekli tüm işlemleri tamamladıklarını ve Başbakanlık’a gönderdiklerini, dosyanın Başbakanlık’tan da Şubat ayı sonu ile Mart başında kadar çıkmasını beklediklerini söyledi. Arıcı, golf sahası yapılacak arazilerin tahsislerinin Mayıs ayı içinde tamamlanacağını dile getirerek, bu tesislerin bölgeye önemli bir ivme kazandıracağına işaret etti.

Bir gazetecinin, Alanya Kalesi’ne yapılacak teleferik projesiyle ilgili görüşünü sorması üzerine Arıcı, iyi ve doğru projelerin her zaman yanında olduklarını bildirdi. Ordu’daki benzer projenin şehrin siluetini bozduğunu vurgulayan Arıcı, ”Öyle bir projeyse destek vermeyiz. Fakat bizim başkanımızın öyle bir proje ile karşımıza çıkacağını tahmin etmiyorum” dedi.

Arıcı, bir başka soru üzerine, Alanya Kalesi’ndeki restorasyon çalışmalarına bakanlık olarak her zaman önem ve destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.