04:44 am - Tuesday 23 April 2019
Advertisement

BBC Radio 1’ın ünlü DJ’i Zane Lowe Apple’a katıldı

By Esra Apaydın - Pts Şub 16, 11:40 pm

BBC Radio 1’ın ünlü programcısı Zane Lowe, bundan sonraki kariyerine Apple’da devam edecek. 2003’ten bu yana yaptığı programlarla hem Birleşik Krallık’ta hem de dünya müzik piyasasında kendisine geniş bir takipçi kitlesi oluşturan 41 yaşındaki Lowe’nin ayrılığı BBC tarafından duyuruldu.

Zane Lowe hafta içi her akşam yaptığı programında hit olmaya aday şarkıları ön plana çıkarmasıyla da ün edinmişti. Lowe, Kanye West ve Jay-Z gibi yıldızlarla da canlı programlar ve röportajlar gerçekleştirmişti.

Zane Lowe’nin Apple bünyesinde hangi rolde görev alacağı henüz bilinmiyor. Ancak ünlü DJ’in işe alınması Apple’ın yeni çevrim içi müzik servisi konusunda işleri ciddiye aldığının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Önümüzdeki yaz hayata geçmesi beklenen servisin Beats Music teknolojisini kendi dinamiğine entegre etmesi öngörülüyor. Lowe’nin servisin şekillendirilmesinde rol oynaması muhtemel gözüküyor.

BBC’deki ayrılığına dair açıklama yapan Lowe, Radio 1’ın kendisine ülkedeki en mükemmel müzikseverlerle en iyi müziği paylaşma imkanı verdiğini ve Radio 1 bünyesinde geçirdiği her andan zevk aldığını belirtti. Zane Lowe kendisini heyecan verici bir geleceğin beklediğini de sözlerine ekledi. Lowe, BBC Radio 1’daki son programını 5 Mart 2015’te yapacak.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.