04:34 pm - Wednesday 24 April 2019
Advertisement

Foursquare artık giriş yapmayan kullanıcılara da mekan önerisinde bulunuyor

By Esra Apaydın - Sal Şub 24, 1:31 pm

Foursquare için yayınlanan son güncellemeyle servisi kullanmak için bir hesap sahibi olma gerekliliği ortadan kalkıyor. Bundan böyle Foursquare hesabı olmayan mobil cihaz sahipleri de Foursquare’den mekan tavsiyesi alabilecek.

Foursquare’in yer bildirim özelliği geçtiğimiz yıl Swarm’a devredilmişti. Bu durum nedeniyle Foursquare’den tavsiye almak için kullanıcı olma zorunluluğunun kaldırılması kulağa oldukça mantıklı geliyor. Şirketin ürün müdürü Jonathan Crowley, uygulamanın çerçevesini değiştirmek kolay olmadığı için söz konusu değişikliği gerçekleştirmenin zaman aldığını dile getirdi.

Foursquare’e kayıt sürecinin biraz zahmetli olduğu göz önüne alınınca gerçekleştirilen değişiklik biraz daha anlam kazanıyor. Kullanıcılara sadece zevklerini sormakla yetinmeyen Foursquare, diğer sosyal medya hesaplarıyla da bağlantı kurmak istiyor. Foursquare iOS ve Android cihaz sahiplerine uygulamaya giriş yapmasalar bile konumları üzerinden tavsiye sunacak. Cihaz sahipleri bu tavsiyelerin iyileştirilmesi için uygulamaya kendi tercihlerini de ekleyebilecek.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.