08:23 pm - Monday 22 April 2019
Advertisement

İstanbul’da dövme fuarı

By Esra Apaydın - Paz Ağu 26, 7:05 pm

Dövme tutkunlarının gözü bu fuarda. Dövme sanatının dünyaca ustaları İstanbul’da düzenlenecek dövme fuarında birayaya gelecek.

Dünyanın en köklü sanatlarından dövmenin dünyaca ünlü ustaları 15-16 Eylül’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek İstanbul Tattoo Convention Fuarı’nda biraraya gelecek. Türkiye ve dünyada ün yapmış dövme ustaları ile dövme tutkunlarını buluşturacak olan fuara yaklaşık 10 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. Fuara, İzmir’den Antalya’ya Eskişehir’den Muğla’ya Türkiye’nin birçok yerinden ünlü dövme sanatçınin yanı sıra Litvanya, Japonya, Japonya, ABD, İngiltere, Yunanistan, İskoçya ve Çin’den dünyaca ünlü usta isimler katılacak.
Sektörün öncülerinden Golden Arrow tarafından düzenlenecek fuarda düzenlenecek şovlarda Hollywood starları ve dünyaca ünlü sporcuların dövmelerini yapan ABD, İngiltere, Çin, Japonya ve İskoçya’dan pek ünlü dövme sanatçısı hünerlerini sergileyecek.

Her beş kişiden üçünde dövme var
Dünyada 20’den fazla ülkeye ihracat yapan ve Romanya ve ABD’de ofisleri bulunan Golden Arrow’un Yönetim Kurulu Başkanı N. Şener Öner, Türkiye’deki dövme, piercing ve malzemeleri konusunda sağlık koşullarına uygun çalışma ortamları yaratmak için uğraş verdiklerini söyledi. Şener, “Birlikte çalıştığımız ya da tedarikçisi olduğumuz dövme sanatçılarının Avrupa Dövmeciler Birliği üyesi ve Türkiye’de isim yapmış ve kendisini kanıtlamış sanatçılar olmasına dikkat ediyoruz. Sektörün daha gelişimine katkı sağlamak için sertifikalı eğitimler düzenliyoruz” diye konuştu.
Avrupa ülkelerinde 18 – 35 yaş aralığında her beş kişiden üçünde dövme olduğunu söyleyen Öner, “Futbolcu, sanatçı, doktor, avukat aklınıza gelen gelmeyen her meslek grubundan insan dövme yaptırıyor. Geçmişte Latince, Çince yazılarla dövme yaptırmaya gelenler yerine şimdi özel tasarımlar yapıyoruz” dedi.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.