03:57 am - Tuesday 23 April 2019
Advertisement

LG Watch Urbane Android Wear deneyimini lüksle buluşturacak

By Esra Apaydın - Pts Şub 16, 10:25 pm

Android Wear pazarının önemli oyuncularından LG, yeni akıllı saati LG Watch Urbane’e dair ilk detayları açıkladı. Android Wear işletim sistemiyle çalışacak olan LG Watch Urbane’de, tıpkı G Watch R gibi, yuvarlak bir ekran bulunuyor. Ancak bu cihazda 1.3 inç yuvarlak ekran, tamamen metal kaplı lüks bir kasanın içinde sunuluyor.

Altın ve gümüş dokunuşların da bulunduğu tasarımı 22 nm hakiki deri bir kayış tamamlıyor. Qualcomm Snapdragon 400 işlemci barındıran LG Watch Urbane, kalp atış hızı sensörüyle birlikte geliyor.

LG’nin mobil birim başkanı ve CEO’su Juno Cho, LG Watch Urbane’in klasik tasarımı ve akıllı özellikleriyle G Watch ve G Watch R’yi oluşan seri için mükemmel bir tamamlayıcı olduğunu belirtti. Cho, LG G Watch ve G Watch R’yi daha günlük ve aktif cihazlar olarak niteledi. LG Watch Urbane’e dair daha fazla detay içinse mart ayının başında Barselona’da gerçekleşecek 2015 Mobil Dünya Kongresi’ni beklemek gerekiyor.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.