12:00 am - Tuesday 26 March 2019
Advertisement

Microsoft Endonezya Facebook sayfasında Lumia 1330’un işaretini verdi

By Esra Apaydın - Sal Şub 24, 12:29 pm

Microsoft Lumia 1330 henüz resmiyet kazanmadı, ancak Microsoft Endonezya ekibi bu orta sınıf büyük ekranlı Windows telefonunun ön tanıtımını yapmaya başladı. Çift SIM kart desteğine sahip gibi görünen bu telefonun LTE ve 3G versiyonları bulunacak. LTE destekli çift SIM kartlı telefonların pek bulunmadığı bir ortamda Lumia 1330 alanında bir ilk olacak gibi görünüyor.

Tek SIM kartlı Lumia 1330’un ise LTE-Advanced, LTE ve sadece 3G olmak üzere üç farklı versiyonu olacak. Sızan benchmark sonuçlarına göre, Lumia 1330’un 5.7 inç, 720p ekranı bulunacak. Ancak benchmark sonuçlarına çok güvenmemek gerekiyor, Lumia 1330’un da selefi gibi 6 inç ekranla geldiğini görebiliriz.

Ne var ki, Lumia 1330 daha iyi bir kameraya sahip olacak gibi görünüyor. Arkada Zeiss optikli, 14 megapiksel çözünürlük destekli ve 1080p video kayıt özellikli kameranın, önde de selfie odaklı 5 megapiksellik ikinci bir kameranın yer alması bekleniyor. Telefonun Snapdragon 400 işlemci ve 1 GB RAM’e sahip olacağı söyleniyor ki, bunlar günümüz koşullarında pek çekici görünmüyor.

Ön tanıtım için hazırlanan afişte telefon için “çok yakında” tabiri kullanılıyor. Microsoft’un MWC kapsamında 2 Martta gerçekleştireceği etkinlikte bu telefonun resmi tanıtımını da görebiliriz.

1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür’ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O’nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog’un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi’nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.