12:17 am - Tuesday 26 March 2019
Advertisement

Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen’den farklı bir çıkış

By Esra Apaydın - Sal Ara 11, 6:05 pm

Dünyanın her tarafında tablet PC çılgınlığı yaşanırken, Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen’den farklı bir çıkış geldi. Özmen, tablet kullanım hızının bir süre sonra durulacağını belirterek, “Belli bir yerden sonra tabletten sıkılıyorsun. Oyun oynuyorsun, haber bakıyorsun. Ancak bir süre sonra bırakıp bilgisayara geçiyorsun. Windows8, hem bilgisayar, hem de dokunmatik ekran özelliği ile bunların ikisini birden birleştiriyor” dedi.

CAM BULUNMUYOR
Microsoft Genel Müdürü Özmen, dokunmatik ekran özelliği ile dikkat çeken Windows 8’in pazardaki rekabet şansını değerlendirdi. Özmen, pazarın ilk önceliğinin güvenlik olduğunu belirtirken, şöyle dedi: “Şu ana kadar ciddi bir rekabet yoktu. Bizim girişimiz, rakipleri zorlayacak. Windows8 ile teknoloji dünyası ciddi hareketlendi. Piyasada cihaz bulunmuyor. Tablet üretmek için tablet camı bulunmuyor. Ciddi patlama oldu”

350 MİLYON WINDOWS 8 SATILACAK
Dünyada 110 milyon tablet olduğuna dikkat çeken Özmen, bu yıl dünyada 350 milyon Windows8 satılmasını öngördüklerini söyledi. Özmen, “Tablet pazarı bu yıl daha da büyüyebilir. Akıllı telefon pazarı da büyür. Bilgisayarlar daha yavaş kalabilir” dedi.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.