03:55 pm - Wednesday 24 April 2019
Advertisement

Microsoft’tan Dropbox kullanıcılarına 100 GB’lık OneDrive alanı hediye

By Esra Apaydın - Sal Mar 03, 7:18 pm

Microsoft OneDrive depolama alanını ücretsiz dağıtmayı çok seviyor. Geçen hafta Bing Rewards kapsamında yurt dışındaki kullanıcılara 100 GB’lık ücretsiz depolama alanı dağıtan Microsoft şimdi benzer bir fırsatı Dropbox kullanıcılarına da sağlıyor.

Eğer mevcut bir Dropbox kullanıcısıysanız, yapmanız gereken tek şey internet tarayınızı açıp Dropbox’ın web sitesine gitmek ve hesabınıza giriş yapmak. Daha sonra da kaynak bölümünde bağlantısı yer alan sayfaya gidip burada da Microsoft hesabınızla kullanıcı girişi gerçekleştirmek. Microsoft hesabınızın Dropbox hesabınıza erişimine izin verdikten sonra 1 yıl boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz OneDrive alanı tanımlanıyor.

Bing Rewards programı iki yıllık alanı ücretsiz sunuyordu. Ancak bu programa Türkiye’den erişim yok, bu da Microsoft’un bu kampanya üzerinden sunduğu ücretsiz OneDrive fırsatından yararlanmayacağımız anlamına geliyor. Halbuki OneDrive kullanıcılarına sunulan 1 yıllık ücretsiz 100 GB’lık alan fırsatından Türkiye’deki kullanıcılar da yararlanabiliyor.

Microsoft’un sunduğu fırsatın süresinin ne kadar olduğu bilinmiyor, ancak elinizi çabuk tutup 100 GB’lık ücretsiz alanı kapmanızda fayda var.

1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür’ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O’nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog’un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi’nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.