04:13 am - Tuesday 23 April 2019
Advertisement

Rock Band’in yeni nesil konsollara yönelik bir versiyonu üstünde çalışıldığı söyleniyor

By Esra Apaydın - Paz Şub 22, 6:07 am

Birkaç yıl boyunca müzik oyunları konsol pazarının en popüler oyunları olmayı başardı. Guitar Hero ve Rock Band serileri hatrı sayılır bir süre boyunca listelerin zirvesinde yer alsa da, zamanla bu popülarite ortadan kayboldu. Ancak Rock Band’in yeni versiyonu üstünde çalışıldığına dair haberler, bu popülaritenin yeniden canlanabileceğini gösteriyor.

Bloomberg’de yayınlanan habere göre, Harmonix Music Systems Inc. Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için bir Rock Band versiyonu hazırlıyor. Haber kaynağı konuya ilişkin resmi açıklama yapmayı reddederken, planların halen gizli tutulduğunu belirtti.

Analistlere göre, Guitar Hero ve Rock Band gibi müzik oyunlarının popülaritesinin eksilmesinde ana kitlelerinin geçici oyunculardan oluşması önemli rol oynuyor. Geçici oyuncuların ilgisi konsollardan mobil cihazlara kaydığı için müzik oyunlarının popülaritesini yitirdiği düşünülüyor.

Müzik oyunlarının 2008’de yüzde 18 olan ABD yazılım satışlarındaki payı, günümüzde yüzde 1’e kadar inmiş durumda. Müzik oyunlarının sektör payının bu denli düştüğü bir dönemde yeni Rock Band oyununun gelişim sürecinin ne yönde ilerleyeceği merak ediliyor.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.