12:34 am - Tuesday 26 March 2019
Advertisement

Taylor Swift tüm albümlerinin karaoke versiyonlarını yayınladı

By Esra Apaydın - Paz Şub 22, 5:59 am

Müziğin eğlenceye dönüşmesinde en etkili yollardan birisi de hiç kuşkusuz karaoke. İster sesi güzel ister sesi çirkin olsun, karaoke sayesinde herkes birkaç dakikalığına da olsa içindeki şarkıcıyı ortaya çıkarıp büyük bir keyif yaşayabiliyor. Müzik dünyasının günümüzdeki en büyük yıldızlarından biri olan Taylor Swift de bugüne kadar piyasaya sürdüğü tüm albümlerinin karaoke versiyonlarını yayınlayarak bu keyfe katkıda bulunuyor.

Taylor Swift’in plak şirketi Big Machine, şarkıcının bugüne kadar piyasaya sürdüğü 1989, Red, Speak Now, Fearless ve Taylor Swift albümlerinin karaoke versiyonlarını iTunes aracılığıyla yayınladı. Yaygın karaoke anlayışının aksine, Taylor Swift’in versiyonunda şarkıların gerçek stüdyo kayıtlarının kullanıldığını belirtmek gerekiyor.

Taylor Swift’in genç hayran kitlesi de göz önüne alınca Big Machine’in patronu Scott Borchetta’nın ne kadar doğru bir ticari hamle gerçekleştirdiği daha iyi anlaşılıyor. Borchetta’nın Taylor Swift ile girdiği bu yola diğer şarkıcıların ve plak şirketlerinin girip girmeyeceği konusunda ise bir şey söylemek henüz mümkün değil.

Taylor Swift albümlerinin karaoke versiyonlarının henüz iTunes Türkiye’de bulunmadığını belirtmekte fayda var.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.