03:53 pm - Wednesday 24 April 2019
Advertisement

Uber İspanya’da şansını yemek teslim servisiyle bir kez daha deniyor

By Esra Apaydın - Paz Şub 22, 5:51 am

Dünyanın en popüler yeni dönem ulaşım servisleri arasında yer alan Uber’in İspanya’daki faaliyetleri geçtiğimiz yılın aralık ayında durdurulmuştu. Bu engellemeye rağmen, Uber farklı servis türleriyle İspanya’daki operasyonlarını sürdürmeye kararlı gözüküyor.

Ülkenin en büyük şehirlerinden Barselona’da UberEats isimli bir yemek teslim servisi kuran Uber, müşterilerine yaklaşık 10 dakika içinde yemek siparişlerini getirmeyi taahhüt ediyor. Şirket benzer bir hizmeti ABD’nin Los Angeles şehrinde UberFresh adıyla sunuyor. Barselona’nın popüler restoran rehberlerinden Plateselector ile birlikte çalışan Uber, yemek dolu araçlarıyla şehrin sokaklarında geziyor.

UberEats servisini kullananlar sipariş ettikleri yemeğin ücretine ek olarak, 2,5 avro tutarındaki servis ücretini de ödüyor. Sipariş vermek içinse Uber uygulaması içindeki Eats ikonuna dokunmak ve ardından gelen yönlendirmeleri takip etmek yeterli oluyor.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.