11:58 pm - Monday 25 March 2019
Advertisement

Valve yeni donanımlarını ve SteamVR sanal gerçeklik aygıtını tanıtmaya hazırlanıyor

By Esra Apaydın - Per Şub 26, 11:33 am

Sanal gerçeklik arenasına yeni bir oyuncu daha katılmak üzere. Facebook’un Oculus Rift’i, Microsoft’un HoloLens’i, Sony’nin Project Morpheus’una Vave da SteamVR ile katılıyor.

SteamOS ve Steam Machines cihazlarının tanıtımlarının yer aldığı Steam Universe sayfasında verilen bir haber SteamVR ile ilgili olarak çeşitli ipuçları veriyor.

Steam’in en iyi oyunları ve kullanıcılar tarafından oluşturulmuş içerikleri sunduğunu dile getiren Valve, GDC 2015’te yeni nesil Steam Controller oyun kumandasını, yeni oturma odası cihazlarını ve SteamVR donanım sistemini tanıtacağını açıkladı.

Valve, SteamVR donanımının tanıtımıyla birlikte Valve’ın sanal gerçeklikli içerik yapımcıları arayışına gireceğini kaydetti. SteamVR donanımıyla ilgilenenleri 4-6 Mart 2015 tarihleri arasında San Francisco’daki Moscone Center binasında düzenlenecek GDC etkinliğindeki standına çağırdı.

1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür’ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O’nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog’un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi’nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.