12:32 am - Tuesday 26 March 2019
Advertisement

Video: Samsung Galaxy S6’a ait yeni ipuçları ve sızıntılar

By Esra Apaydın - Pts Mar 02, 5:55 pm

Samsung geçtiğimiz yıllarda amiral gemisi Android telefonunu gizli tutmak için epey gayret gösteriyordu, ancak bu yıl durum biraz daha farklı gibi. Güney Koreli şirket yeni Galaxy S6’yı gizlemek için çaba göstermiyor, üstelik bazı ipuçlarını bizzat kendisi veriyor.

Bu arada çeşitli şirketlerin üst düzey yöneticileri, hatta bizzat CEO’ları tarafından sızıntıların yapıldığını görüyoruz. Örneğin ABD’de faaliyet gösteren mobil operatör T-Mobile’ın ilgi çekici ve renkli bir kişiliğe sahip olduğunu düşündüğümüz CEO’su John Legere, cihazı profilden gösteren bir fotoğrafın bulunduğu ön kayıt sayfasının bağlantısını paylaştı ve Samsung Galaxy S6’nın kendi şirketi tarafından pazarlanacağını duyurdu. Legere bunun dışında herhangi bir bilgi vermedi, ancak paylaşılan sayfadaki fotoğraf S6’nın kavisli ekranını açık şekilde ortaya koyuyor.

Bu arada Samsung geçtiğimiz hafta sonunda Galaxy S6 ile ilgili yeni ipuçları da paylaştı. Yayınlanan iki farklı tanıtım bizi nelerin beklediği hakkında daha fazla bilgi almamızı sağlıyor. Instagram hesabında paylaşılan, arkadan hafifçe aydınlatılmış ve profilden görünen telefon görüntüsü, Samsung’un gerçekten metal kullandığını gösteriyor. Bu arada uca doğru sivrileşen yapı da yoğun şekilde dedikodusu yapılan kavisli ekranın varlığını doğruluyor.

Öte yandan bir başka görüntüde de ekran belirli bir açıyla üstten görülüyor. Bu fotoğraftan cihazın hem sol hem de sağ kenarlarının kenarlara doğru kavis yaptığını gösteriyor. Bu arada yazının başında yer alan videoda da metalin akıcılığı, kenarların ortadan kalktığı, yansımaların özgürleştiği gibi durumlara vurgu yapılıyor ve belirttiğimiz bütün bu tasarım unsurlarının varlığını doğruluyor.

Samsung Galaxy S6 önümüzdeki pazar günü MWC kapsamında düzenlenecek Unpacked etkinliğinde tanıtılacak. Telefonla ilgili detaylar ve ön incelemesi de Teknoblog’da olacak.

1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür’ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O’nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog’un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi’nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.