11:57 pm - Monday 25 March 2019
Advertisement

VIP devir: 125 milyon dolar

By Esra Apaydın - Per Şub 09, 9:37 pm

Türk Telekom Arena’nın VIP Koltuk ile Batı-3 ve Batı 4 loca gelirlerinin Sportif A.Ş.’ye devri için değer biçildi.

Galatasaray Sportif A.Ş.’nin, Türk Telekom Arena’da intifa hakkı kulübe ait olan bazı koltuk ve locaları devralma fiyatı belli oldu. Galatasaray Sportif A.Ş. tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada, Arena’nın 3 bölümü için biçilen değer 218 milyon TL’yi buldu.

2014-2030 GELİRLERİ DEVREDİLİYOR
Şirket tarafından KAP’a gönderilen açıklamada değerlemenin Deniz Yatırım’a yaptırıldığı ve yaptırılan değerlemenin aynen kabul edildiği de belirtildi. İşte o o açıklama:

“21.12.2011’de 162 no’lu Yönetim Kurulu toplantısında “Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ nin(“Kulüp”) intifa hakkına sahip olduğu Türk Telekom Arena stadının, VIP koltuk ve Batı-3 Loca pazarlama hakları ve gelirlerinin 2014-2030 yıllarına ilişkin kısmının, Kulüpten devir alınması” konusunda alınan kararın, 2.nci maddesine istinaden, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. (“Deniz Yatırım”) tarafından hazırlanıp sunulan, 31 Ocak 2012 tarihli, Galatasaray Spor Kulübü Derneği Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena VIP Koltuk ve Batı 3- Batı-4 Loca Gelirleri Değer Tespit Raporu(“Değerleme Raporu”), yönetim kurulumuzda tartışılmış ve görüşülmüştür.

Buna göre

1. Kulübün intifa hakkına sahip olduğu Türk Telekom Arena stadının 2014-2030 yıllar arası VIP koltuk, Batı-3 Loca ve Batı-4 Loca pazarlama hakları ve gelirlerinin devri için Kulüp ile hazırlanmış olan devir sözleşmesi’nin imzalanmasına ve yürürlüğe girmesine,

2. Seri:IV, Tebliğ No.41 nolu tebliğin 4 üncü maddesi gereği Deniz Yatırımdan alınmış olan değerleme raporunun aynen onaylanmasına, adil ve makul olduğu Değerleme Raporunda belirtilmiş olan devir iş ve işlemlerinin bu doğrultuda sonuçlandırılmasına, devir bedeli olarak işbu Değerleme Raporunda belirlenmiş olan 125.2 Milyon ABD Doları karşılığı 218.436.440 TL’nin (9 Şubat 2012 tarihinde saat 15.30’da TC Merkez Bankası tarafından açıklanan döviz alış kuruyla) esas alınmasına,

3. Değerleme raporu ve bunu onaylayan işbu kararımızın ve devir işleminin sonuçlandırıldığına dair bilginin, Kurul’un özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde, borsa bülteninde ilan edilmek üzere kamuya duyurulmasına karar verilmiştir.”

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.