12:25 am - Tuesday 26 March 2019
Advertisement

WhatsApp Web Firefox ve Opera ile uyumlu hâle geldi

By Esra Apaydın - Pts Mar 02, 5:38 pm

WhatsApp’a masaüstünden erişim imkanı sağlayan WhatsApp Web, geçtiğimiz ay içinde kullanıma sunulmuştu. İlk etapta sadece Chrome üzerinden erişilebilen uygulamanın kapsama alanına Mozilla Firefox ve Opera internet tarayıcıları da dahil edildi. Apple’ın internet tarayıcısı Safari’yi tercih edenler ise halen WhatsApp Web’in imkanlarından faydalanamıyor.

Listeye yeni tarayıcıların eklenmesi WhatsApp Web’in işleyişine herhangi bir değişiklik getirmiyor. WhatsApp Web’i kullanmak için yine verilen QR kodunu mobil uygulama aracılığıyla okutmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp Web nedir, nasıl kurulur, kullanılır?

Şu an için sadece Android, Windows Phone ve BlackBerry’de WhatsApp kullananlar, WhatsApp Web’in ayrıcalıklarına erişebiliyor. iPhone kullanıcıları da, tıpkı Safari kullanıcıları gibi, WhatsApp Web’e uzaktan bakıyor.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.