12:28 am - Tuesday 26 March 2019
Advertisement

Windows Phone 8.1 GDR2 güncellemesine ait belgeler ortaya çıktı

By Esra Apaydın - Sal Şub 24, 12:38 pm

Windows Phone 8.1 GDR2 güncellemesiyle ilgili detaylar resmi OEM belgelemeleri sayesinde ortaya çıktı. Söz konusu Windows Phone 8.1 güncellemesinin öncelikle geliştiricilere ulaştırılması, daha sonra da Windows Phone 8.1 GDR1 ile çalışan cihazlara sunulması bekleniyor.

Doğaldır ki, Windows Phone 8.1 GDR2 ile birlikte platforma çeşitli yenilikler gelecek. LTE üzerinden video görüşmeleri, SMS mesajını iş ortağı uygulaması üzerinden yönlendirme, yeni telefon dil destekleri bunlar arasında yer alıyor.

Daha önce çıkan haberler güncellemenin Qualcomm Snapdragon 805 ve 2K ekran desteklerinden yoksun olacağını işaret ediyordu. Microsoft bu gibi önemli gelişmeleri Windows 10 için saklayacağa benziyor.

Microsoft geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünün ilk versiyonunu yayınlamıştı. Ne var ki, bu yeni sürüm şu an için kısıtlı sayıda cihazı destekliyor.

1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür’ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O’nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog’un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi’nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.