11:58 pm - Monday 25 March 2019
Advertisement

Xbox One’a ekran görüntüsü alma özelliği geliyor

By Esra Apaydın - Per Şub 26, 11:13 am

Microsoft nihayet Xbox One’a ekran görüntüsü alma özelliğini getiriyor. Şirketin Xbox şefi Phil Spencer’ın bir süre önce duyurusunu yaptığı özellik, Xbox One’ın mart güncellemesiyle kullanıcılara dağıtlacak. Ön izleme sürümü test kullanıcılarına dağıtılan güncelleme, çeşitli yenilikleri beraberinde getirse de, ekran görüntüsü alma özelliği en faydalı yenilik olarak aradan sıyrılıyor.

Kullanıcılar diledikleri takdirde Kinect’e ”Xbox, ekran görüntüsü al!” şeklinde bir sesli komut vererek de ekran görüntüsü alabilecek. Oyun kumandası üstünde bulunan Xbox butonuna iki kez dokununca da Xbox One ekran görüntüsü alabiliyor. İlk etapta ekran görüntüsü alma özelliğinin sadece oyunlarda çalışacağını da ayrıca belirtmekte fayda var.

Kullanıcılar kaydettikleri ekran görüntülerine Xbox One’ın yükleme uygulaması aracılığıyla erişilebilecek. Arkadaşlarla paylaşım ve Twitter’da yayınlama seçeneklerine ek olarak, ekran görüntüleri arka plan olarak belirlenebilecek. Microsoft daha önce kutuların şeffaflıklarını belirleme özelliğini sunduğu için arka plana yerleştirilen resimlerin eskiye göre daha iyi gözükeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Mart ayı güncellemesi Xbox One kullanıcılarına spam bildirme seçeneğini de getirecek. Şirketin son aylarda ciddi ölçüde artan Xbox Live spam’lerinin önüne geçmek için böyle bir önlem aldığı düşünülüyor.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.