11:59 pm - Monday 25 March 2019
Advertisement

Xiaomi Mi 4’ün dayanıklılığını test etmek için kabuklu deniz canlılardan yardım alıyor

By Esra Apaydın - Per Şub 26, 11:05 am

Pek çok cep telefonu üreticisi cihazlarının dayanıklılığını laboratuvar ortamında test ediyor. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen testlerin büyük çoğunluğunun can sıkıcı olduğunu da kabul etmek gerekiyor. Xiaomi ise akıllı telefonu Mi 4’ün dayanıklılığını göstermek için farklı bir yol seçerek sıradanlık döngüsünden kurtulmuşa benziyor.

Mi 4’ün dayanıklılığını göstermek için Xiaomi akıllı telefonu önce bir tatlı su yengecinin kıskaçlarının arasına bırakıyor. Kıskacın içinde bir süre bekleyen telefon çıkarıldığında neredeyse çizik bile almadığı görülüyor. İkinci testte ise Xiaomi Mi 4 bu sefer Mavi Japon yengecinin kıskaçlarına yerleştiriliyor. Akıllı telefon bu testi de yara almadan tamamlamayı başarıyor.

Testin üçüncü aşamasındaysa Xiaomi Mi 4’ün karşısına çok daha büyük bir rakip çıkıyor. Bir ıstakozun kıskaçlarının arasına bırakılan Mi 4’ün akıbetinin ne olduğu ise videoda gösterilmiyor. Kullanıcıları merakta bırakmayı tercih eden Xiaomi’nin videonun devamını daha sonra yayınlayıp yayınlamayacağı henüz bilinmiyor.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.