12:28 am - Tuesday 26 March 2019
Advertisement

Yahoo’da “yeniden yapılanma”

By Esra Apaydın - Pts Şub 16, 8:52 pm

Yahoo’nun pek çok biriminde işten çıkarmalara gittiği öne sürüldü. Şirketin bu yönde açıklanmış bir kararı olmaması nedeniyle iddialar duyan herkesi şaşırtırken, işten çıkartılan Yahoo çalışanlarının da benzer bir şaşkınlık yaşadığı belirtildi.

Kaynaklar Yahoo’nun yeniden yapılanma gerekçesiyle böyle bir yol seçtiğini ifade ederken, şirketin yeniden yapılanma planının detayları henüz bilinmiyor. Bazı ürün müdürlerinin ve tasarımcıların işten çıkarıldığı, mühendis kadrosunda ise şu an için bir işten çıkarma gerçekleştirilmediği söyleniyor.

Business Insider’da yer alan haberde Yahoo’nun işten çıkarmaları tasarruf amacıyla gerçekleştirmediği ve temel motivasyonun yeniden yapılanma olduğu bilgisi yer alıyor. Şirketin yollarını ayırdığı çalışanlarına da yeniden yapılanma gerekçesini sunduğu iddia ediliyor.

Yahoo’nun işten çıkardığı çalışanlarına 2014’e ait yıl sonu primlerini ödemediği, ancak iki aylık maaşlarını hesaplarına yatıracağı belirtildi. Şirketten işten çıkarma iddialarına ve yeniden yapılandırma planına ilişkin bir açıklama gelmedi.

1987 yılında Antalya’da doğan Sinan Küstür, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tamamladıktan sonra Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çocukluk döneminden bu yana teknolojiyle haşır neşir olan Sinan, eğitim dönemini tamamlamasının ardından teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında harmanlamayı sürdürmektedir.

Firmanı Kaydet bizi Twitter da takip et, Facebook da ekle. RSS servisimize üye ol

Cevap bırak.

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.